IMG 035923 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji zapraszamy do obejrzenia prezentowanej w bibliotece wystawy „Czytaj… modę”. Ekspozycja dokumentuje historię mody, sylwetki wybitnych projektantów, blaski i cienie życia modelek, a także motyw mody w tekstach kultury. We współczesnym kulturoznawstwie oraz w naukach społecznych daje się zauważyć rosnące zainteresowanie modą i ubiorem jako elementami naszej kultury, o czym świadczy rosnąca liczba publikacji naukowych poświęconych tym zagadnieniom. Zdaniem pisarki Krystyny Kofty „Moda mówi bardzo wiele o społeczeństwie, w jakim żyjemy, o obyczajach […] to nie trywialna sprawa, ale ważny język opisu rzeczywistości”.

Wystawie towarzyszy tematyczny quiz. Zapraszamy do udziału. Wśród tych, którzy do 28 kwietnia udzielą prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy nagrody.