HarryW dwudziestą rocznicę wydania pierwszego tomu cyklu powieści o Harrym Potterze, 14 lutego podczas ferii zimowych, w naszej bibliotece odbył się Zlot Miłośników Harry’ego Pottera. Wzięło w nim udział 14 młodych czytelników ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Dobrzeniu Wielkim oraz z Brynicy. Ich zadaniem było znalezienie zaginionego listu młodego czarodzieja do uczestników imprezy. Gra terenowa, w której wzięli udział wymagała umiejętności logicznego myślenia, doskonałej znajomości treści książek o Harrym Potterze, a także zdolności plastycznych i językowych, gdyż część zadań konkursowych sformułowana była w języku angielskim. Rękopis ukryty w zakamarkach biblioteki odnalazła drużyna złożona m.in. z uczniów gimnazjum w Dobrzeniu Wielkim, tzn. Adriana Kokota i Nathana Smyrka. Nieskromnie dodamy, że jako stali bywalcy biblioteki, nie tylko doskonale orientowali się w treści lektury, ale również umieli docierać do źródeł informacji, czego wymagało wykonanie jednego z zadań i znali potencjalne biblioteczne „skrytki”. Programu dopełniły: konkurs pięknego czytania, zagadki walentynkowe i mnóstwo niespodzianek. Nad całością imprezy czuwały panie: Mirosława Grabowska, Sabina Lazik-Wodarz, Katarzyna Czechowska i Joanna Kubalka-Chabior.