ce958f6e 5fe3 4039 8dcb 7b2f6e4fc4bb

W ramach realizacji projektu czytelniczego „Witajcie w naszej bajce” odbył się konkurs znajomości treści książki „Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy, zorganizowany przez Szkolne Multimedialne Centrum Dydaktyczno-Biblioteczne. Książkę dzieci czytały wspólnie ze swoim nauczycielem w ramach edukacji wczesnoszkolnej. W konkursie wzięli udział uczniowie klas drugich szkoły podstawowej. Klasę podzielono na zespoły drużynowe. Każda drużyna musiała zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi treści lektury. Zadania były urozmaicone. Należało wysłać kartkę pocztową do pana Kleksa z wylosowanego polskiego miasta. Uczniowie uczyli się także leczenia chorych sprzętów przy stanowisku „Rupieciarnia”. Każda drużyna wybierała sobie przedmiot, który był rupieciem, zgadywali do czego on służył i szukali sposobu, jak go naprawić. Jak w prawdziwej akademii Pana Kleksa przystało, odbyła się także lekcja „Kleksografii ”. Każdy zespół na arkuszu papieru miał wykonać kilka kleksów z użyciem farb, następnie arkusz papieru składano na pół   i drużyny nadawały arcydziełom plastycznym nowe tytuły znaczeniowe. Zespoły dmuchały również balony. Miały za zadanie na kolorowej kartce papieru zapisać ciekawe pytanie , które chcieliby zadać panu Kleksowi i przywiesić kartkę kolorową do balonu. Pytania były różnorodnego typu : Jakie sekrety ma pan Kleks ?; Jak pan Kleks spędza czas z żoną? ; Jak wygląda życie w kosmosie ?. W konkursie zwyciężyła drużyna „Królewny śniegu”. W nagrodę zespół otrzymał bilety do kina ufundowane przez Radę Rodziców. Konkurs przygotowała i poprowadziła pani Sabina Lazik-Wodarz.   W ramach realizacji projektu Pani Daria Libawska zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Witajcie w naszej bajce” dla klas drugich szkoły podstawowej. Wyróżniono prace :  Juli Gajowniczek     – I miejsce , Juli Jankowskiej – II miejsce i Natalii Wodarz – III miejsce. Uczniowie wyróżnieni otrzymali słodkie upominki i materiały plastyczne.    W dniu 05.11.br. obchodzono także w szkole Światowy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie klas drugich i pierwszych szkoły podstawowej przybyli do szkoły w tym dniu ucharakteryzowani na postacie z bajek i baśni. W ramach obchodów odbył się konkurs na najciekawszy strój.  Nagrody „słodziaki” za najciekawsze przebranie otrzymali :  Klasa I – I miejsce- Emilia Zdzuj ;    II miejsce- Eliza Glied. Wyróżnienie : Artur Świec, Dominika Kolodziej. Klasa II – I miejsce -Alicja Wróbel, II miejsce -Sandra Marynik. Wyróżnienie : Julia Jankowska, Konrad Kupczyk.Wspomniany projekt czytelniczy to kolejna forma realizacji założeń Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole.

Sabina Lazik-Wodarz