IMG 3797

17 października 2019 r. w holu głównym szkoły została otwarta wystawa z okazji   100. rocznicy I powstania śląskiego. Przedstawia ona na podstawie  zbiorów biblioteki przebieg i znaczenie powstań śląskich oraz plebiscytu na Górnym Śląsku.  Uzupełnieniem wystawy jest zestawienie bibliograficzne –Powstania Śląskie dostępne w katalogu MolNet+ na stronie internetowej biblioteki. Zestawienie zawiera 33 opisy bibliograficzne publikacji znajdujących się w zasobach biblioteki. Można je znaleźć pod adresem https://m011036.molnet.mol.pl/collection/364025  . W ramach obchodów upamiętniających 100. rocznicę pierwszego powstania śląskiego biblioteka organizuje również Wielkie Szkolne Dyktando Powstańcze. Zapraszamy uczniów do udziału. Prezentowana wystawa, zestawienie bibliograficzne oraz Wielkie Szkolne Dyktando Powstańcze to kolejne formy realizacji założeń Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole.

Sabina Lazik-Wodarz