IMG 1734IMG 1741

W bibliotece wypożyczamy nie tylko lektury i powieści umilające czas, nie tylko korzystamy z czasopism, słowników i komputerów, ale możemy zwiedzić ciekawą wystawę „Boże Narodzenie w tekstach kultury”.

Zainteresowani mogą skorzystać z książki „Obyczaje w Polsce od średniowiecza do czasów współczesnych czy „Oblicza świąt”. O Bożym Narodzeniu pisali nasi wybitni poeci: A. Mickiewicz, C. K. Norwid czy K.K. Baczyński i z ich twórczością na ten temat możemy się zapoznać.

W jednej z gablot zwiedzający poznają historię bożonarodzeniowych pieśni, kolęd i pastorałek, a miłośnicy malarstwa zachwycą się artystyczną wizją najpiękniejszego dnia w roku.

Święta Bożego Narodzenia lubimy szczególnie z powodu pysznych potraw. Tradycyjne i nowe przepisy są dostępne od ręki.

Wystawa to: albumy, książki, płyty z kolędami, filmy i kartki świąteczne.

Zapraszamy do biblioteki wszystkich chcących poszerzyć swoją wiedzę, do zadumy i refleksji. Książki i albumy czekają, mamy spory wybór, więc każdy chętny znajdzie coś interesującego.

Szczegółowo wystawę można zobaczyć na faceboku biblioteki.