IMG 1711

Szóstego grudnia, w mikołajki, czytelnicy biblioteki obdarowywani byli słodkościami. Każdy, kto wypożyczył książkę, mógł wybrać sobie czekoladkę bądź czekoladowego cukierka. Żądni wiedzy poszukiwali informacji na temat znajomości życiorysu Mikołaja i zwyczajów mikołajkowych. Rozwiązujący nie potrafili prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: Co według legendy zostawi św. Mikołaj w domu, jeśli nie przygotowujemy się na jego przyjście? Padała błędna odpowiedź - rózgę, ale to nie rózga, tylko zgniły ziemniak będzie na nas czekać. Zwycięzcy otrzymali pakiecik słodyczy. Mikołajki odbywały się w świątecznej atmosferze, bo towarzyszyła im wystawa zwyczajów i obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem, przygotowana przez panią Sabinę Lazik – Wodarz. Odwiedzający bibliotekę mogą pooglądać wystawę kartek świątecznych i przeczytać świąteczne życzenia od pań bibliotekarek.